Skip to content Skip to footer

Premiera nowego projektu

Mając na uwadze realny wpływ na środowisko i życie mieszkańców, jaki wywołuje nasza proekologiczna działalność, jako EMKA S.A. dążymy nie tylko do obecności na wydarzeniach branżowych, ale także tych, dotyczących działań na szczeblu samorządowym. Jednym z nich jest nadchodzący IX Europejski Kongres Samorządów, w którym z przyjemnością już na początku marca weźmiemy udział, dzieląc się swoimi doświadczeniami i szukając nowych rozwiązań.

Podczas Kongresu zwrócimy uwagę na najnowszą gałąź naszej proekologicznej działalności, prowadzoną w ramach EMKA Oil, podkreślając istotność recyklingu UCO – zużytych olejów spożywczych, czyli mieszaniny przepracowanych tłuszczów kuchennych, które nie nadają się już do spożycia, a mogą zyskać drugie życie i przyczynić się do poprawy kondycji środowiska.

Swoją premierę będzie miało nowe, innowacyjne, opracowane przez nas rozwiązanie. Wierzymy, że podobnie jak cała nasza działalność, wywrze ono pozytywny wpływ na środowisko naturalne, dlatego gorąco zachęcamy do śledzenia aktywności na naszych mediach społecznościowych.

Czym jest Europejski Kongres Samorządów?

Zaplanowany w terminie od 4 do 5 marca 2024 roku w Mikołajkach IX Europejski Kongres Samorządów stanowi największe, a zarazem najważniejsze w Polsce spotkanie liderów samorządów, przedstawicieli elit regionalnych, a także reprezentantów biznesu, organizacji pozarządowych i mediów oraz członków administracji państwowej. Ten swoisty miks uczestników, w zamierzeniu organizatorów wydarzenia, ma być okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk na wielu płaszczyznach, przyczyniając się równocześnie do budowania i pogłębiania współpracy pomiędzy samorządami i kluczowymi interesariuszami z ich otoczenia – nie tylko z Polski, ale również z innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Spodziewana frekwencja w tegorocznym wydarzeniu to ponad 2 500 uczestników, a w gronie tym znajdzie się także EMKA S.A.

Decentralizacja w centrum wydarzenia

Hasłem tegorocznego Kongresu jest „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”, a program IX Europejskiego Kongresu Samorządów obejmuje ponad 200 wydarzeń, wśród których znajdują się bloki programowych, panele dyskusyjne, prezentacje, wykłady i warsztaty. Wśród obszarów, poruszanych w debatach o tematyce społeczno-gospodarczej, znajdują się między innymi takie, jak polityka zdrowotna, ochrona środowiska, mechanizmy rozwoju miast i regionów, a także finansowanie inwestycji. Całość programu Kongresu podzielona jest na piętnaście ścieżek tematycznych, wśród których znajduje się Zdrowie, Zrównoważony Rozwój, Społeczeństwo, Gospodarka, Finanse, Współpraca Międzyregionalna, czy też Gospodarka lub Biznes i Zarządzanie.

EMKA zabiera swój głos

Podczas Kongresu czynny udział w dyskusjach wezmą Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A. oraz Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. Zapraszamy dnia 4 marca na blok panelowy „Zielony Samorząd. Jak rozwijać miasta i regiony z poszanowaniem środowiska naturalnego? “

Agenda:
14:20- 14:30 – „Czy powszechna zbiórka i recykling zużytego oleju spożywczego są możliwe? Doświadczenia innowacyjnego projektu EMKA Oil w Opolu.”, Małgorzata Rdest
14:30 – 15:20 – „Zielony Samorząd. Jak rozwijać miasta i regiony z poszanowaniem środowiska naturalnego?”, Krzysztof Rdest
15:30 – 16:30 – warsztaty z EMKA „Z kuchni do samolotu, czyli piąty wymiar recyklingu. Jak efektywnie zorganizować powszechną zbiórkę zużytego oleju spożywczego na poziomie gmin.”

Odsłona wielkiego projektu już wkrótce

Nasza obecność to nie tylko podzielenie się przeszłymi doświadczeniami i sukcesami w dziedzinie ekologii. Podczas wydarzenia odsłonimy najnowszy projekt, który zrewolucjonizuje spojrzenie społeczeństwa na zużyty olej spożywczy (UCO). Ten projekt to nie tylko kolejny krok naprzód w naszej misji dbania o środowisko, ale także otwarcie nowych możliwości dla społeczności lokalnych i gmin
Uczestników Kongresu zachęcamy do obecności na prezentacji i warsztatach oraz odwiedzenia naszego stoiska, gdzie z bliska przyjrzą się najnowszemu projektowi już 4 marca. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie będą mogli być z nami osobiście, zapraszamy do śledzenia naszych mediach społecznościowych. Będziemy na bieżąco informować o postępach i osiągnięciach naszej inicjatywy oraz relacjonować całe wydarzenie. Rąbek tajemnicy zostanie uchylony już jutro – nie przegap i zaobserwuj nas na Facebooku, Instagramie i LinkedInie.